Wolontariusze na szczycie! | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Wolontariusze na szczycie!

Wolontariusze na szczycie!

Aktualności 9 Września 2018

W dniach 24-26 sierpnia br. wolontariusze z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wzięli udział w wyjeździe organizowanym przez Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach.

Podczas wyjazdu młodzież uczestniczyła w warsztatach dotyczących wolontariatu, postaw liderskich i efektu synergii. Warunki panujące w Chatce Studenckiej, bo to właśnie tam przebywali nasi wolontariusze sprzyjały integracji i zacieśnianiu więzi. Sam pobyt w chatce był dla wolontariuszy nie lada wyzwaniem - najpierw czterogodzinna podróż z 2 przesiadkami, a następnie prawie godzinne podejście ze stacji PKP Zwardoń do Chatki Skalanki niosąc na plecach oprócz rzeczy osobistych cały prowiant i materiały na warsztaty. A co o wyjeździe mówią sami uczestnicy?

Wyjazd ten pozwolił mi zdobyć wiedzę o efekcie synergii, poznać innych wolontariuszy oraz nauczyć się gotować naleśniki!- mówi Natalia, uczestniczka wyjazdu. Z Kolei zdaniem Joanny wyjazd do Zwardonia był idealnym zakończeniem wakacji. Spotkałam wolontariuszki, z którymi pracowałam przy różnych wydarzeniach, a warsztaty poszerzyły moją wiedzę na temat wolontariatu i efektu synergii w zespole.

Mimo niesprzyjającej pogody, w sobotę wszyscy weszli na szczyt Rachowiec, skąd miał rozpościerać się piękny widok na Zwardoń i okolicę, jednak pogoda w dalszym ciągu płatała nam figle i zastaliśmy jedynie gęstą mgłę. Żeby sobie to wynagrodzić wstąpiliśmy do lokalnej restauracji na gorącą herbatkę.

Stawianie młodzieży na granicy codziennego komfortu sprawia, że wzmacniają się więzi pomiędzy uczestnikami, rozwija się myślenie kreatywne oraz wzmacnia poczucie społecznej odpowiedzialności i solidarności. Tego typu wyjazdy, które są połączeniem zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej z różnych dziedzin, pozwalają również na ogólnych rozwój zainteresowań wśród młodych ludzi - mówi jedna z organizatorek wyjazdu, prezes Fundacji GaSzo Agnieszka Ganiek. Warto dodać, że młodzież uczestnicząca w wyjeździe regularnie wspiera lokalne społeczności świadcząc wolontariat podczas wydarzeń kulturalnych na terenie naszej gminy.   

Wyjazd odbył się w ramach zadania “Razem Możemy Więcej - Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach”, współfinansowanego ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.


Beata Bujoczek
Centrum Organizacji Pozarządowych
w Czerwionce-Leszczynach

Podobne wiadomości:

do góry