Już za nami - Festiwal Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Już za nami - Festiwal Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Już za nami - Festiwal Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 18 Września 2018

Co to było za wydarzenie! Festiwal Organizacji Pozarządowych już za nami!

Stowarzyszenia, fundacje oraz grupy nieformalne, które zaprezentowały się 15 września br. na terenie Zabytkowego Osiedla Familoków (Skatepark) w Czerwionce to:

- Stowarzyszenie Luxtorpeda

- Stowarzyszenie Redukowania Bierności

- Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Przegędzy - Koło Rybnickie

- OSP Leszczyny

-  Stowarzyszenie Boksery Niczyje

- Stowarzyszenie Guardians Team

- Stowarzyszenie Motocyklowe Klub ENDURO Czerwionka

- Stowarzyszenie Kendżi

- Stowarzyszenie Artystyczno-Muzyczne w Czerwionce Leszczynach

- Korpus Artylerii Najemnej

- Stowarzyszenie Pomocy "Feniks"

- KS Decor Bełk

- GaSzo

- Dinopowieści

- Filipowe Kilometry

- Hufiec ZHP Czerwionka-Leszczyny

- Warsztat Terapii Zajęciowej Czerwionka-Leszczyny

 

Dzięki zebraniu przedstawicieli organizacji w jednym miejscu, każdy mieszkaniec gminy mógł zapoznać się z ofertą przygotowaną przez lokalne NGO. Oprócz tego organizacje przygotowały krótkie pokazy, np. wystrzały z broni i armat, trening piłkarski, pokaz walki, pokaz motocyklowy. W czasie imprezy odbyła się również krótka prelekcja dot. zachowywania się w obecności psów.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła wspaniała muzyka młodych, ambitnych i zdolnych ludzi, którzy pokazali warsztat i kunszt wokalny wypracowany podczas zajęć w Stowarzyszeniu Artystyczno-Muzycznym.

Festiwal Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach to wydarzenie, którego głównym celem jest promocja stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych, działających na terenie gminy. Udział w przedsięwzięciu, w przystępny sposób, pozwolił na przedstawienie działalności organizacji pozarządowych mieszkańcom gminy oraz poznanie nowych osób ze środowiska NGO’s. FOP umożliwił zacieśnienie relacji oraz pozwolił na integrację międzysektorową  pomiędzy NGO’s, JST i Biznesem, jak również wymianę doświadczeń.

W tym roku wydarzenie zostało zorganizowane przez GaSzo, i KS “DECOR” Bełk, przy współpracy z Urzędem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Podobne wiadomości:

do góry