Aktualności NGO | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Aktualności NGO

Aktualności NGO

Znaleziono wiadomości: 21.

 • Przekaż 1% z podatku lokalnej organizacji

  2019-02-21

  Każdy z nas zna przynajmniej kilka organizacji pozarządowych, jednak czy każdej z nich można przekazać 1%? Warto o tym pomyśleć wypełniają zeznanie podatkowe! Uwaga, 1% podatku możemy przekazać tylko tym podmiotom, które posiadają status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

 • Program "Blask" - ruszyły warsztaty

  2019-01-31

  Dwanaścioro młodych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn kształci się do roli lokalnych liderów społecznych.

 • Warsztaty rozwojowe dla kobiet

  2019-01-29

  Program rozwojowy dla kobiet, to cykl warsztatów skierowanych do wszystkich wspaniałych pań, którym rozwój osobisty nie jest obojętny. W dzisiejszych czasach łatwo zatracić się w obowiązkach dnia codziennego, dlatego ważne jest by pamiętać o sobie, o naszych potrzebach, o tym co dla nas ważne

 • Finał WOŚP w Czerwionce-Leszczynach

  2019-01-17

  Dzięki wsparciu i zaangażowaniu mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wolontariusze zebrali 36 833.14 zł. Cały czas trwają jeszcze licytacje, które podniosą ostateczną kwotę.

 • Stowarzyszenie Przyjaciół Leszczyn „Dzwon” podsumowało miniony rok

  2018-12-20

  "Był to rok bardzo udany z kilku względów. Zrealizowaliśmy dwa projekty dofinansowane przez Gminę i Miasto Czerwionka - Leszczyny.

 • Bieg po Moczkę i Makówki - po raz siódmy!

  2018-12-20

  W tegorocznej edycji świątecznego biegu po raz kolejny organizujemy konkurs dla kibiców. Jak wiemy, kibice pełnią ważną rolę podczas biegu. Dlatego po raz kolejny przewidujemy nagrodę dla najlepszych kibiców na trasie.

 • Ogłoszenie otwartego konkursu projektów w zakresie rozwoju sportu na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wspieranych z budżetu gminy w 2019 roku.

  2018-12-12

  W dniu 4 grudnia 2018 roku Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wydał Zarządzenie Nr 652/18 w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu projektów w zakresie rozwoju sportu na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wspieranych z budżetu gminy w 2019 roku.

 • Gala Wolontariatu 2018 w Czerwionce-Leszczynach

  2018-12-07

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest zawsze świetną okazją do tego, by pokazać jak wielkie znaczenie w życiu odgrywają osoby zaangażowane w pracę na rzecz naszych małych społeczności. Jest to też idealny czas dla samych wolontariuszy, by pochwalić się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcić do współudziału w ciekawych i inspirujących projektach.

 • Podsumowanie projektu "Rowerem przez Czerwionkę"

  2018-11-06

  Podsumowanie rozpocznie sie Rajdem rowerowym o godzinie 14.00, którego uczestnicy odwiedzą ciekawe miejsca Czerwionki-Leszczyn. Start i meta rajdu: Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach. Udział w rajdzie osoby niepełnoletniej wymaga opieki osoby dorosłej.

 • Dzień Kartofla i Turniej Sołectw w Palowicach

  2018-10-17

  Każdy, kto w sobotnie popołudnie zawitał do palowickiego parku nie mógł narzekać na nudę. Emocji dostarczyły zarówno konkurs na najlepszą potrawę z kartofla, jak również konkurencje Turnieju Wsi. „Po kilku latach przerwy postanowiliśmy reaktywować Turniej Wsi. Chcieliśmy, aby wydarzenie, które w tak wspaniały sposób integrowało mieszkańców sołectw Czerwionki-Leszczyn wróciło do kalendarza imprez w naszej gminie” -

 • Wolontariusze na szczycie!

  2018-09-09

  W dniach 24-26 sierpnia br. wolontariusze z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wzięli udział w wyjeździe organizowanym przez Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach.

do góry