Kronika życzliwości | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Kronika życzliwości

Kronika życzliwości

Aktualności 23 Kwietnia 2020
 

​Biuro Programu Niepodległa stworzyło narzędzie umożliwiające uzyskanie informacji o pomocy w czasie epidemii. Jest to tzw. KRONIKA ŻYCZLIWOŚCI, czyli baza instytucji, organizacji i osób prywatnych, którzy organizują pomoc, doświadczyli jej lub słyszeli o inicjatywach pomocowych dla ludzi, systemu zdrowia oraz firm w potrzebie. Narzędzie to pozwala potrzebującym na łatwe wyszukiwanie wsparcia w miejscowościach, w których mieszkają lub działają. Formularz można znaleźć na stronie internetowej.

Na stronie internetowej Niepodległa udostępniono mapę, na której za pośrednictwem internetowego formularza można zgłaszać realizowane działania pomocowe. Inicjatywy mogą zgłaszać m.in. jednostki samorządu terytorialnego, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe, firmy, formalne i nieformalne grupy mieszkańców oraz osoby prywatne. Działania mogą mieć charakter lokalny, regionalny i ogólnopolski. Do zgłoszenia można dołączyć dokumentację np. zdjęcia, filmy, grafiki i inne.

Projekt nosi nazwę KRONIKI ŻYCZLIWOŚCI, która ma być nie tylko internetowym pamiętnikiem szlachetnych inicjatyw, ale przede wszystkim użytecznym narzędziem dla potrzebujących wsparcia. Osobom i instytucjom potrzebującym pomocy w czasie narodowej kwarantanny pozwoli na proste wyszukanie wsparcia w ich miastach i gminach. Kronika służy również inspirowaniu do działania poprzez proste gesty dnia codziennego, które w łatwy sposób można wdrożyć we własnej lokalnej społeczności.

Podobne wiadomości:

do góry