Gala Wolontariusza Roku 2019 przed nami! | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Gala Wolontariusza Roku 2019 przed nami!

Gala Wolontariusza Roku 2019 przed nami!

Aktualności 17 Października 2019

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest idealnym pretekstem do tego, by pokazać szerszemu gronu, jak wielkie znaczenie w życiu odgrywają osoby zaangażowane w wolontariat.

Wielkimi krokami zbliża się jedno z ważniejszych wydarzeń dla każdej organizacji pozarządowej - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku GaSzo razem z KS Decor Bełk po raz drugi mają przyjemność organizować te wydarzenie. Gala Wolontariusza odbędzie już 5 grudnia, w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. 

Każda organizacja pozarządowa oraz instytucja współpracująca z wolontariuszami może nominować jedną osobę do tytułu Wolontariusza Roku 2019 oraz przedsiębiorstwo lub osobą fizyczną do tytułu Darczyńcy Roku 2019. Co ważne - nie może być to osoba, która w przeciągu poprzednich 3 lat, taki tytuł otrzymała.

Wolontariusz - kto to taki? Możesz nim być Ty, i mogę być Ja. Wolontariuszem jest osoba, która swój czas poświęca na pracę i działania, nie otrzymując przy tym wynagrodzenia. W podjęte działanie wkłada całą swoją energię i chęci. Należy zaznaczyć, że dzięki wolontariuszom, którzy bezinteresownie angażują się w pracę na rzecz lokalnej społeczności, organizacje mogą realizować różne projekty, a tym samym ciąglę się rozwijać i tworzyć nasz świat lepszym. Wolontariusze stanowią fundament, bez nich żaden projekt społeczny nie mógłby się odbyć.  

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustalony przez ONZ 34 lata temu. To właśnie 17 grudnia 1985 roku podjęto decyzje o nagrodzeniu wszytkich osób, które pracują na rzecz społeczną właśnie tym wyróżnieniem. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i poświęcenie na rzecz społeczeństwa.

Dokumenty:

1. Umowa na wykorzytanie wizerunku

2. Regulamin konkursu DARCZYŃCA ROKU 2019

3. Formularz zgłoszeniowy DARCZYŃCA ROKU 2019

4. Regulamin konkursu WOLONTARIUSZ ROKU 2019

5. Formularz zgłoszeniowy WOLONTARIUSZ ROKU 2019

 

Gala Wolontariusza jest realizowana w ramach projektu “Razem Możemy Więcej - Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach” i jest współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Podobne wiadomości:

do góry