Animacje dla dzieci - mała inicjatywa | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Animacje dla dzieci - mała inicjatywa

Animacje dla dzieci - mała inicjatywa

Aktualności 22 Lipca 2019

Mała Inicjatywa jest czymś szczególnym, za jej pośrednictwem możemy komuś podarować swój czas, swoją obecność, pozostawić miłe wspomnienie. Animacje dla dzieci to cykl spotkań 26 lipca, 9 i 23 sierpnia - podczas których, dzieci będą miały możliwość poznać się i nawiązać relacje.     

                                                    

Mała Inicjatywa to termin, który jest stosowany coraz częściej, a ludzie są chętni aby realizować zadania za jej pośrednictwem. Animacje dla dzieci”. Projekt został zgłoszony i otrzymał wysoką punktację w ramach konkursu grantowego. Potrzeba wykazania się i kreatywnej zabawy jest dla najmłodszych bardzo ważna. Wszelkie działania podejmowane przez dzieci mają charakter rozwojowy, często nieświadomie związane są z pracą, nauką i aktywnością społeczną. Poprzez animacje chcemy zainspirować dzieci, by z chęcią uczyły się nowych rzeczy i poznawały świat. Głównym celem inicjatywy jest przekazanie dzieciom kluczowych wartości dzięki zabawie oraz wprowadzenie ciekawych gier w kreatywny sposób. Pokażemy w jak mogą wypełnić swój czas śmiechem i gwarem, przy tym rozwijając swoje talenty. Zorganizujemy pociechom czas, by wakacje były dla nich miłym wspomnieniem. Przeniesiemy dzieci w świat bajki!

Zabawy, które zorganizujemy w ramach projektu: 

  • warsztaty z baniek mydlanych, 
  • integracja za pomocą chusty animacyjnej z kolorowymi piłeczkami,
  • malowanie buziek,
  • wyzwanie kalambury “odwago”,
  • możliwość przygotowania gniotka z żelatyny,
  • zabawa z talarem; zabawa w kręgu - kamienne miny; powiedzenia i przysłowia.                     

Poprzez zabawę chcemy rozwinąć u dzieci poczucie własnej wartości, wprowadzając odkrywcze gry i zadania, takie jak czytanie tekstu poprzez interpretację. Spotkania odbędą się pod chmurką na trawie, przyroda daje nam mnóstwo pozytywnych bodźców, dlatego też będzie możliwe przeprowadzenia działań:

  • integracyjnych, na rozładowanie energii czy też współzawodnictwo. 
  • kreatywnych,, a w tym mini piknik. 

Dzieci uwielbiają smakołyki, dlatego przygotujemy dla nich pyszne muffiny. Ozdobimy spotkanie w balony z helem, które kojarzą się dzieciom z rozrywką i dobrą zabawą. Obecność muzyki sprawi, że zniknie cisza, a jej rytm porwie najmłodszych do chęci współpracy. Dzieci na każdym spotkaniu będą wskazywać co im się podobało, a co ich zdaniem nie wypadło najlepiej - następnie realizatorzy wypisują propozycję dzieci na kartkach. W przypadku deszczu, zajęcia odbędą się w w sali Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach, przy ul. 3 Maja 19.                                                                                                                              

Przeprowadzenie Animacji dla dzieci jest nie lada wyzwaniem, jednak uśmiech drugiego człowieka sprawia nam największą radość.                                                                                                                                          

Podobne wiadomości:

do góry