Za pośrednictwem COP oddali laptopy potrzebującym uczniom | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Za pośrednictwem COP oddali laptopy potrzebującym uczniom

Za pośrednictwem COP oddali laptopy potrzebującym uczniom

Aktualności 14 Kwietnia 2020

W dobie stanu epidemii lekcje prowadzone są zdalnie. Nie wszyscy uczniowie mają jednak możliwość edukacji w ten sposób. Są jednak firmy, które dzielą się tym co mają za pośrednictwem Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Akademii Wolontariatu “poMOCni”. Oddali komputery potrzebującym uczniom.

W trudnych czasach, jakimi rządzi koronawirus uczniowie szkół muszą uczyć się online. Takie lekcje wymagają odpowiedniego sprzętu. Nie każdego na niego stać. Jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko, a lekcje odbywają się w tych samych porach rodzi się problem.

Firma PHU Gembii Pani Anny Janczak, zdecydowała się oddać 5 sprawnych komputerów dla potrzebujących szkół. Centrum Organizacji skontaktowało się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który zapytał szkoły o ich potrzeby. Komputery trafiły do Szkoły Podstawowej nr 5 w Czerwionce oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Leszczynach.

Przypominamy, że ostatnio gmina Czerwionka-Leszczyny pozyskała również dodatkowe środki na zakup laptopów.

Warto pomagać sobie nawzajem w tych trudnych czasach. Dzięki takim ludziom świat wydaje się być znacznie lepszy. Warto wspomnieć, iż Centrum Organizacji Pozarządowych w dalszym ciągu kontaktuje potrzebujących seniorów z wolontariuszami.

 

Podobne wiadomości:

do góry