Czuwamy! Pamiętamy! - program grantowy Fundacji ORLEN | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Czuwamy! Pamiętamy! - program grantowy Fundacji ORLEN

Czuwamy! Pamiętamy! - program grantowy Fundacji ORLEN

Aktualności 17 Kwietnia 2020

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego Czuwamy! Pamiętamy! Do 18 maja 2020 roku organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie rewitalizacji bądź stworzenia Miejsca Pamięci. Budżet programu to 190 tys. złotych.

W rocznicę 100-lecia Cudu nad Wisłą i zwycięstwa Armii Polskiej nad bolszewizmem Fundacja ORLEN zaprasza do udziału w III edycji programu Czuwamy! Pamiętamy! i zwrócenia uwagi na Miejsca Pamięci w Państwa najbliższej okolicy.

 Celem programu jest zmotywowanie mieszkańców do odnalezienia bądź odkrycia na nowo Miejsc Pamięci. Organizacje mogą wnioskować do Fundacji ORLEN o kwotę do 7 000 zł na rewitalizację, kontynuację opieki i uświadamianie ludzi o historiach kryjących się w ich lokalnej społeczności.

 O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe, ale też instytucje kultury, gminy, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich czy parafie. Projekty muszą być zrealizowane w okresie od 1 lipca do 30 listopada 2020 roku.

Termin składania wniosków upływa 18 maja 2020 roku o godzinie 23.59.

 WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ POPRZEZ SYSTEM ON LINE: https://grantydarserca.orlen.pl/#/login

 

Ogłoszenie wyników nastąpi 8 czerwca 2020 roku.

 Szczegóły:

https://fundacja.orlen.pl/PL/NaszeProgramy/Strony/czuwamy-pamietamy.aspx?fbclid=IwAR1rfpTeONvAXtLsDje5dCfVgOw1XA_Exg_XEubg4m4_nPsL4CR91aTyqis

do góry