Program "Blask" - ruszyły warsztaty | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Program "Blask" - ruszyły warsztaty

Program "Blask" - ruszyły warsztaty

Aktualności 31 Stycznia 2019

Dwanaścioro młodych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn kształci się do roli lokalnych liderów społecznych.

Uczestniczkami i uczestnikami, którzy zakwalifikowali się do Gminnego Programu liderskiego BLASK są: Paulina Błażyca, Patrycja Foreiter, Jesica Kielesińska, Magdalena Konsek, Natalia Kubasa, Anna Mrowiec, Paulina Musiolik, Agata Pietras, Monika Rachubka, Jakub Rybok, Marta Wysłuch i Martyna Żółkiewicz.

"Młodzi i aktywni mieszkańcy gminy mają przed sobą jeszcze 30 godzin szkoleń stacjonarnych, 4 wyjazdowe warsztaty motywacyjne, udział w wizycie studyjnej oraz granty na własne inicjatywy lokalne, które będą realizowane z mieszkańcami. Połączenie zdobycia nowej wiedzy przez osoby w wieku 15-26 lat z nabyciem i rozwijaniem umiejętności społecznych to najlepszy sposób na realizację tzw. edukacji pozaformalnej. Gminna młodzież, poprzez współpracę z wieloma doświadczonymi liderami lokalnymi z organizacji pozarządowych, przy wykorzystaniu wielu narzędzi i instrumentów, będzie rozwijać wolontariat i aktywność obywatelską pozostałych mieszkańców" - mówi Marcin Stempniak, jeden z koordynatorów programu.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Redukowania Bierności oraz Stowarzyszenia Luxtorpeda jako organizatorzy projektu dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, opracowali komplementarny schemat rozwoju gminnego wolontariatu wśród młodych mieszkańców. Ocena potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnych, tworzenie i realizacja projektów społecznych jak również inne formy angażowania mieszkańców do rozwiązywania problemów, to tylko przykładowe działania jakimi zajmować się będą przyszli liderzy lokalni. Pierwsze z cyklu szkoleń dla młodych społeczników dotyczące diagnozy lokalnej, poprowadził Michał Stokłosa, członek organizacji społecznych, animator, działacz sportowy, samorządowiec, Wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

Kolejne zaplanowane szkolenia i inicjatywy można śledzić na stronach internetowych i w mediach społecznościowych organizatorów oraz na profilu programu: https://www.facebook.com/programBLASK/ (kontakt: blask@czerwionka.org)

Podobne wiadomości:

do góry