Jermak Wielkanocny w Leszczynach i zbiórka na rzecz Karola Wilka z Książenic | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Jermak Wielkanocny w Leszczynach i zbiórka na rzecz Karola Wilka z Książenic

Jermak Wielkanocny w Leszczynach i zbiórka na rzecz Karola Wilka z Książenic

Aktualności 11 Kwietnia 2019

Świąteczne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, kiermasz ozdób świątecznych, stoiska kreatyne dla dzieci, występy artystyczne oraz stoiska z produktami regionalnymi, już w najbliższą sobotę czekać będą podczas Jarmarku Wilekanocnego, który odbędzie się w Parku Leśnym w Leszczynach. Podczas Jarmarku będzie prowadzona również zbiórka na rzecz Karola Wilka z Książenic.

Karol Wilk jest siedmiolatkiem mieszkającym wraz z rodzicami w Książenicach. U chłopca wykryto nowotwór złośliwy głowy. Choroba objawiła się nagle pod koniec lutego 2019 r. - zaburzenia widzenia i potężny ból głowy. Karol trafił na SOR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie pilnie wykonane zostały badania. Po pełnym niepokoju oczekiwaniu diagnoza - ogromny guz lewego płata skroniowego mózgu zagrażający życiu Karola. Już po 2 dniach przeszedł operację. Pierwszy etap walki  Karola zakończył się sukcesem - co prawda nie udało się usunąć guza całkowicie, ale operacja zakończyła się tylko z niewielkimi  powikłaniami pooperacyjnymi.
Po operacji Karol został przekazany na Odział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii. Przeszedł pierwszy cykl chemioterapii i obecnie nabiera sił na kolejne etapy długotrwałego leczenia. Niestety podczas leczenia większość czasu będzie spędzał w szpitalu, a sam proces leczenia - chemioterapia i radioterapia obciążony jest wieloma skutkami ubocznymi.
Karol jest wesołym, pogodnym, energicznym chłopcem, uwielbia spędzać czas ze swoimi rówieśnikami. Sporo radości sprawiała mu gra na pianinie, której uczy się od dwóch lat. Uwielbia wycieczki rowerowe. Jest wielkim fanem klocków lego, z zapałem składa różne pojazdy i maszyny. Uczęszcza do I klasy, ale ze względu na długotrwałe leczenie musi przejść na system nauczania indywidualnego. Trudno mu zaakceptować fakt, że nie będzie miał kontaktu ze swoimi rówieśnikami.

 Jarmark Wielkanocny odbędzie się już w najbliższą sobotę w Parku Leśnym w Leszczynach. Początek o godzinie 10.00.

Karola można również wesprzeć poprzez wpłaty na stronie Fundacji Iskierka.

do góry