Aktualności NGO | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności NGO

Znaleziono wiadomości: 27.

 • Dąb Konrad w konkursie na Drzewo Roku 2019

  2019-06-05

  Piękny dąb Konrad może zostać Drzewem Roku 2019.

 • Nabór wniosków Działaj Lokalnie 2019

  2019-06-05

  W X edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych oraz poprawie jakości życia.  Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

 • Na przijmo bez Gaszowice - rekrutacja wolontariuszy

  2019-04-11

  Stowarzyszenie Luxtorpeda po raz czwarty organizuje rajd na orientację „Na przijmo bez Gaszowice”, który odbędzie się 27 kwietnia w Gaszowicach.

 • Szkolenia dla wolontariuszy - warsztaty dziennikarskie i filmowe

  2019-04-11

  Stowarzyszenie Luxtorpeda wraz z Stowarzyszeniem Redukowania Bierności organizują szkolenia dla wolontariuszy. Warsztaty dziennikarstwa i filmowe.

 • Wyniki badania NGO w Polsce 2018. Najnowszy raport III sektora

  2019-03-14

  Stowarzyszenie Klon/Jawor zajmuje się m.in. zbieraniem, tworzeniem, upublicznieniem informacji i danych o organizacjach oraz inicjatywach obywatelskich, jak również dostarczaniem wiedzy organizacjom pozarządowym. Stowarzyszenie przeprowadziło po raz ósmy badanie dot. „Kondycji organizacji pozarządowych”. Wyniki zostały opublikowane w postaci raportu.

 • Animator czasu wolnego - szkolenie

  2019-03-14

  W ramach projektu “Wolontariat wzmacnia” Stowarzyszenie Redukowania Bierności oraz Stowarzyszenie Luxtorpeda zapraszają na szkolenie Animatora Czasu Wolnego.

 • Przekaż 1% z podatku lokalnej organizacji

  2019-02-21

  Każdy z nas zna przynajmniej kilka organizacji pozarządowych, jednak czy każdej z nich można przekazać 1%? Warto o tym pomyśleć wypełniają zeznanie podatkowe! Uwaga, 1% podatku możemy przekazać tylko tym podmiotom, które posiadają status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

 • Program "Blask" - ruszyły warsztaty

  2019-01-31

  Dwanaścioro młodych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn kształci się do roli lokalnych liderów społecznych.

 • Warsztaty rozwojowe dla kobiet

  2019-01-29

  Program rozwojowy dla kobiet, to cykl warsztatów skierowanych do wszystkich wspaniałych pań, którym rozwój osobisty nie jest obojętny. W dzisiejszych czasach łatwo zatracić się w obowiązkach dnia codziennego, dlatego ważne jest by pamiętać o sobie, o naszych potrzebach, o tym co dla nas ważne

 • Finał WOŚP w Czerwionce-Leszczynach

  2019-01-17

  Dzięki wsparciu i zaangażowaniu mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wolontariusze zebrali 36 833.14 zł. Cały czas trwają jeszcze licytacje, które podniosą ostateczną kwotę.

 • Stowarzyszenie Przyjaciół Leszczyn „Dzwon” podsumowało miniony rok

  2018-12-20

  "Był to rok bardzo udany z kilku względów. Zrealizowaliśmy dwa projekty dofinansowane przez Gminę i Miasto Czerwionka - Leszczyny.

do góry