Konsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego | Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach

Strona główna/Aktualności/Konsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Konsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Aktualności 19 Lipca 2018

Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w Twoim otoczeniu? Lubisz żywe dyskusje? Angażujesz się w działania na rzecz lokalnej społeczności?

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne. Zarejestruj się i porozmawiaj z nami o wypracowaniu systemu dla wojewódzkiego budżetu partycypacyjnego!

Budżet obywatelski to sposób na podział wspólnych pieniędzy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Można je przeznaczyć na realizację potrzebnych i ciekawych pomysłów, które są wybierane w wyniku głosowania. Te procesy obserwujecie w swoich miastach.
A co, gdyby taki budżet objął swoim zasięgiem całe województwo?
Dobre pytanie! O tym właśnie chcemy z Wami podyskutować.

Spotkanie w Czerwionce-Leszczynach jest jednym z 30, w trakcie których opowiemy i wymienimy opinie na temat budżetu partycypacyjnego dla całego województwa. A konsultujemy z Wami pomysły wszędzie - w dużych, średnich i małych miastach, na terenie gmin miejsko- wiejskich i wiejskich, w obrębie powiatów grodzkich i miast na prawach powiatu.
Opowiemy o tym, jakie zagadnienia są kluczowe dla wypracowania mechanizmu wojewódzkiego, zapytamy Was o opinię, a wnioski zapiszemy, przeanalizujemy i - być może - Wasze postulaty znajdą swoje odbicie w narzędziu, które wdroży Urząd Marszałkowski.

Dla kogo jest to spotkanie?

  • dla młodzieży
  • dla pracowników urzędów i instytucji
  • dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
  • dla lokalnych przedsiębiorców
  • dla reprezentantów okolicznych mediów
  • dla wszystkich mieszkańców Czerwionce-Leszczynach i okolic

Prowadzenie: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS

Spotkanie konsultacyjne Decydujmy razem! Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego w Czerwionce-Leszczynach
data: 7 sierpnia 2018 r.
godz.: 16:30-18:30
miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 19

Spotkanie konsultacyjne jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach realizacji zadania publicznego Decydujmy razem! Budżet obywatelski województwa śląskiego.

Podobne wiadomości:

do góry