Konkurs wiedzy o trzecim sektorze

W dniu 2 grudnia 2015r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się Konkurs wiedzy o trzecim sektorze dla uczniów szkół z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Konkurs podzielony był na dwa etapy: test wiedzy oraz elementy podchodów. Pytania na teście wiedzy zawierały zagadnienia związane z organizacjami pozarządowymi i wolontariatem.W drugiej części czyli podchodach uczestnicy mieli za zadanie odwiedzić dwa miejsca: nasze biuro- Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej oraz Centrum Informacji Turystycznej. W oby dwóch obiektach uczestnicy rozwiązywali zadania wymagające spostrzegawczości oraz kreatywności, które jednocześnie przybliżały ich do różnych zagadnień związanych z NGO.

Warto dodać,że konkurs poprzedziły warsztaty prowadzone w większości szkół z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny na temat trzeciego sektora, wolontariatu oraz działalności lokalnych  organizacji pozarządowych.

Wyniki konkursu oraz nagrodzenie laureatów odbyło się podczas Dnia Wolontariusza 2015 r., 5 grudnia 2015r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

W konkursie brało udział 30 młodych osób w dwóch kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy konkursu wiedzy o III sektorze:

W kategorii: szkoła średnia
1.   Natalia Kubasa – 1 miejsce z Zespołu Szkół im. Wilhelma Szewczyka w Czerwionce-Leszcznach

W kategorii: szkoła gimnazjalna
1. Klaudia Kubies z Gimnazjum nr 2 im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata  – 1 miejsce
2. Natalia Ciemała z Gimnazjum nr 6 w Czerwionce-Leszczynach – 2 miejsce
3. Jakub Rybok – z Zespół Szkół nr 2/ Gimnazjum nr 3 w Czerwionce-Leszczynach – 3 miejsce

pdf_icon_fbarfilerRegulamin konkursu

pdf_icon_fbarfiler Test wiedzy o trzecim sektorze

 

Open Pop-up