Konkurs wiedzy o 3 sektorze

Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej organizuje Konkurs Wiedzy o 3 sektorze, który odbędzie się 09 listopada 2016 r. o godz. 14:00 w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. W konkursie może brać udział młodzież z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Konkurs jest podsumowaniem prowadzonych warsztatów w szkołach gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnej, mających miejsce we wrześniu bieżącego roku. Animator prowadzący warsztaty miał za zadanie przybliżyć młodzieży świat organizacji pozarządowych i wolontariatu.

Konkurs przybierze formę testu wiedzy połączonego z podchodami w terenie co pozwali młodzieży dobrze się bawić i zdobyć jeszcze więcej informacji na temat 3 sektora.

Analizując wyniki zeszłorocznego konkursu, 63% osób biorących udział w konkursie, odpowiedziało prawidłowo na ponad połowę pytań. W konkursie brało udział 30 osób.

Chcemy, aby konkurs wpisał się na stałe w kanon wydarzeń organizowanych w gminie i w kolejnych latach zyskiwał większą popularność, frekwencja oraz aby wzrastała wiedza młodzieży na temat organizacji pozarządowych i wolontariatu.
Na portalu społecznościowym facebook’u została utworzona grupa „Młodzież w 3 sektorze” gdzie zamieszczana jest baza wiedzy potrzebna do prawidłowego rozwiązania testu.  Na grupie dostępny jest również regulamin i formularz zgłoszeniowy do konkursu.

Do wygrania cenne nagrody, które zostaną rozdane zwycięzcom podczas Dnia Wolontariusza 2016 organizowanego na początku grudnia.

Zapraszamy młodzież do sprawdzenia swoich sił i wzięcia udziału w konkursie.

Sierpień 2016

Formularz  zgłoszeniowy

Sierpień 2016

Regulamin

 

 

 

 

Kontakt do organizatorów:

Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej
ul. 3 Maja 19, Czerwionka-Leszczyny
telefon: 733 928 283
e-mail: czerwionka-leszczyny@cris.org.plplakat konkurs 3 sektor B

IMG_9814IMG_9802 IMG_9822IMG_9813

 

 

Open Pop-up