„Ekstramalnie na Familokach” oddaj swój głos

14939522_1142315305844624_1378342732791790359_o

Drogie organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i mieszkańcy Stowarzyszenie Redukowania wraz z Centrum Informacji Turystycznej prosi o wsparcie. 

Wystartowali w konkursie Społecznik 2.0 gdzie chcą zdobyć środki na projekt skierowany w szczególności do mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny o nazwie „Ekstremalnie na Familokach”.

Co trzeba zrobić aby im pomóc wygrać?

1) Wejdź na stron http://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/945
2) Zaloguj się
3) Kliknij głosuj ( masz prawo oddać 1 głos dziennie)

Zachęcamy do głosowania !!!

Opis projektu

„Ekstramalnie na Familokach” czyli dzień sportów ekstremalnych jest projektem, który ma na celu łączyć ludzi: mieszkańców Zabytkowego Osiedla Patronackiego kopalni „Dębieńsko”i Gminy Czerwionka-Leszczyny. Jest to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie, podczas którego powstałe więzi będą wzmocnione dużą dawką emocji.

„Ekstramalnie na Familokach” to innowacyjne wydarzenie prospołeczne, skierowane do wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas wolny a dodatkowo chcą poczuć przypływ adrenaliny i doświadczyć zdrowej rywalizacji, która ma na celu stworzyć serdeczne stosunki sąsiedzkie, w otoczeniu industrialnej zabudowy architektonicznej.

Podczas dnia sportów ekstremalnych na Familokach odbędą się zawody drużynowe m.in. w łucznictwie, w wspinaczce wysokościowej oraz wyścig w spodniach 3 osobowych i zapasy sumo. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli też wziąć udział w ekstremalnie improwizowanym występie scenicznym zespołu „Po Prostu IMPRO”, pokazie „Wygibasów na klopsztandze” lub pokazie na torze motocrossowym. Ponad to chcemy nawiązać do tradycji śląskich „sportów ekstremalnych” i w tym dniu planujemy zorganizować pierwsze mistrzostwa Śląska w „kulaniu felgi” z okazji 100-lecia ulicy Wolności.

Projekt ten będzie realizowany przez Stowarzyszenie Redukowania Bierności, które prężnie działa i aktywizuje ludzi na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Jednym z celów jakie sobie postawialiśmy, zakładając te stowarzyszenie był rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, w tym działalność na rzecz integracji i współpracy pomiędzy nimi. Urzeczywistnienie naszego pomysłu – „Ekstramalnie na Familokach” zdecydowanie pozwoli nam na spełnienie tego założenia i stworzenie lokalnych więzi.

Open Pop-up