Profilaktyczna Nawigacja- Wypoczynek i Integracja – podsumowanie projektu

projekt (1)

Od 9 maja br. Stowarzyszenie „Najważniejsza Jest Tradycja” realizowało projekt pn: Profilaktyczna Nawigacja- Wypoczynek i Integracja.

Projekt był współfinansowany z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka- Leszczyny. Jego głównym celem była profilaktyka i integracja poprzez organizowanie różnych form spędzania czasu wolnego oraz wyposażenie dzieci i młodzieży w podstawową wiedzę i umiejętności, które pomogą uchronić ich przed środkami uzależniającymi.
W ramach działań projektowych odbył się Profilaktyczny Festiwal Zabawy, podczas którego na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji m. in zabawy z animatorami, malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane, mini turniej badmintona, pieczenie kiełbasek . Przez cały okres realizacji zadania publicznego prowadzone były zajęcia profilaktyczne o charakterze sportowym i integracyjnym. Na spotkaniach dzieci i młodzież nie tylko poznała mechanizmy uzależnień, techniki odmawiania, sposoby wyładowywania swojej złości, czy tajniki zdrowego trybu życia, ale także spotkała się z policjantem, ratownikiem WOPR i ratownikiem medycznym. Dużą atrakcję dla uczestników stanowiły wycieczki do kina, parku wodnego, Parku Leśnych Niespodzianek, Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie oraz nad jezioro pławniowickie. Ponadto każdy mieszkaniec naszej gminy (od 6- 17 roku życia) mógł wziąć udział w konkursie pt „Wakacje bez nałogów”.

Spośród wielu prac konkursowych komisja wyłoniła 3 zwycięskie, w każdej z 3 kategorii wiekowych.
Kategoria 6-8 lat: 1.Milena Pach 2. Nina Hajduk 3. Klaudia Szymik
Kategoria 8-11 lat: 1. Nicola Gawliczek 2. Krzysztof Kraska 3. Igor Szczęsny
Kategoria 12-17 lat 1. Kornelia Szczęsny 2. Wiktoria Ciołek 3. Alicja Szymura
We wrześniu br. projekt zakończony został happeningiem i dyskoteką. Podczas przemarszu ulicami gminy, dzieci rozdawały przechodniom samodzielnie wykonane na zajęciach ulotki o tematyce profilaktycznej. Następnie uczestnicy spędzili miło czas na zabawie tanecznej z dala od używek.
Podjęte w ramach projektu działania zapewniły uczestnikom ciekawe i atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego i wypoczynku, które połączone były z „profilaktyczną nawigacją”, czyli ukierunkowaniem młodego człowieka na „właściwą drogę”. W projekcie udział wzięło 60 dzieci i młodzieży z gminy Czerwionka- Leszczyny.

Stowarzyszenie „Najważniejsza Jest Tradycja” składa podziękowania dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach za wsparcie przy realizacji projektu.

 

projekt (10)projekt (9)projekt (8)projekt (7)projekt (6)projekt (1)projekt (2)projekt (3)projekt (4)projekt (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Open Pop-up